Materiały pochodzenia zwierzęcego: wełna owcza i wielbądzia

Najbardziej rozpowszechnionym materiałem jest bezprzecznie owcza wełna. Jest wytwarzana z okrywy włosowej, w pełni odnawialna, biodegradowalna, wytrzymała, miękka, dość odporna na zagniecenia, łatwa w kształtowaniu. Wełna owcza ma dobre właściwości izolacyjne. Ze względu na swe właściwości, jest jednoznacznie rekomendowanym materiałem w zrównoważonym projektowaniu wnętrz.

Kolejny ciekawy materiał to wełna wielbłądzia. Ma ona podobne właściwości do wełny owczej i kaszmiru. Zbierana jest ręcznie pod koniec wiosny, kiedy to wielbłądy zrzucają sierść. Uzyskana tkanina ma naturalnie wyraźny, ciekawy kolor. Dobrze wytrzymuje wysoką wilgotność. Po każdym praniu staje się bardziej miękka. Podobnie jak wełna owcza, kaszmir i alpaka, znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle odzieżowym, ale również w produkcji materiałów wykończeniowych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>